• slideshow1
  • slideshow2
  • slideshow3
  • slideshow4

Yapabilenlerle yapamayanlar arasındaki fark nedir? Neden bazıları akla hayale gelmeyecek güçlükleri yenerek başarılı bir yaşam sürdürürken her türlü ayrıcalığa sahip olan bazıları yaşamlarını çekilmez hale getiriyorlar?

Yorum :0

 Neye inanırsanız onu garantilemiş olursunuz. Örneğin başarısızlığa mı inanıyorsunuz onu garantilersiniz, başarıya mı inanıyorsunuz oda sizin için garantidir.

Başarılı insanlar yaşantılarındaki iyi anları, başarıları, iyi geçirilmiş saatleri algılarken, başarısız insanlar hep olumsuzluklardan söz ederler, başarısız oldukları anları hatırlarlar, sohbetlerinin içeriği acizlikleriyle, acılarıyla, yenilgileri ile doludur. Hep gelecek kaygısından söz eder, gelecekte de başına gelme ihtimali olan felaketleri hatırlar ve çevresine nasihat verir bu olumsuzluklar üzerine yaşanmış bir hayatın tablosundan.

Yapılan en büyük ve en ağır yanlışlardan biri başarının bizim dışımızdaki kaynaklara bağlanmasıdır.

Şansım iyi giderse çok zengin olacağım.

Piyango bana çıkarsa her kese yardım edeceğim.

Hayat yüzüme gülerse bende mutlu olacağım.

Kim mutlu olmuş ki bende olayım.

Elimde değil yapamıyorum.

Mutluluk, başarı yada herşey  sizden bağımsız var olan şeyler değildirler. 

- ekmediğiniz buğdayı biçemezsiniz.

- çalışmadığınız işin maaşını alamazsınız.

- çabasını vermediğiniz sınavı kazanamazsınız.

Bunlar everensel ilkelerdir. Hayata karşı duruşumuz hayatın bize karşı duruşunu belirler. Olumlu tutum kesin başarı demek değildir ama olumsuz tutum kesin bir başarısızlığa götürür. Çevrenizde olumsuz başarılılar vardır dikkat edin çok kısa süreli başarılardır bunlar. Olumlu düşünce başarının kaynağıdır.

Olumsuz düşünce aynı zamanda bulaşıcıdır. Olumsuz düşünceye sahip insanlarla bir arada olanlara dikkat edin kısa sürede yüzlerindeki ışık söner, neşeli kahkahaların yerini asık bir surat ve karanlık düşünceler, kinler nefretler alır. Çekememezlik doludur her davranışında ve beden şekli bile zamanla değişir olumsuzluklara yönelerek. 

Umutları yoktur bu insanların geleceğe dair, bunlar yalnızca karanlık söylemlerle inananların korkularıdır ve insanları korkutarak, korkularından alırlar güçlerini. Hem insanlara hemde kendilerine dair korkunç düşünceleri vardır. Korkuları içlerindeki sevgiyi öldürür ve sevgisizlik daha çok karartır içlerini ve çevrelerini. 

İşte yapa bilenler ile yapamayanlar arsındaki temel fark olumlu düşünce, pozitif düşünce şeklinde yatar. Başaramayacağınıza inanırsanız başarısızlığı garantilemiş olursunuz. Olumsuz düşünerek olumlu sonuçlar elde edebilmeniz mümkün değildir. Olumsuz düşünce kaderiniz değildir. 

NLP olumsuz düşüncelerinizi kontrol etmenizi, olumlu düşünme şeklini öğrenmenizi ve zihninizin bir parçası haline dönüştürmenizi size öğretir ve yaşatır. Şimdiye kadar böyle yaşamammış insanlar, yada olumlu düşünceyi sadece çocukluğunda tatmış insanlar bunun nasıl bir güç olduğunu bilmiyor ola bilirler, bunu tadıcaya, görünceye ve yaşayıncaya kadarda bilemeyeceklerdir. Öğrenmek için denemek gerekir.

Bir Yorum Yazın

  
 
3+2 İşleminin Sonucu