• slideshow1
  • slideshow2
  • slideshow3
  • slideshow4

selam ben ev hanimiyim ic disiplinime hakim olmakta zorlaniyorum herseyi yapmak istiyorum en iyisini en guzelini ama atalet yuzunden evimin isini bile yaparkrn zrlaniyorum soyle gecmise dondugumde istedigim bircok seyi yarim birak

Yorum :0

İnsanlar yaşamda her konuda mükemmellik arayışı içerisinde yanlışlığın kancasına takılıp kalmışlardır. Mükemmelliğin peşinde koşmak asla ulaşamayacağınız bir hedefe doğru kürek çekmektir.

Mükemmel ve ideal olmak adına yapacağınız deneme - yanılmalar istemeden de olsa kendinize veya çevrenize zarar vermenize sebep olabilir. Hayatımızın her alanına hakim olmak isteriz fakat her sorumluluklar arttıkça risklerde artar. Şuan bu yazıyı okumaya başladığınızda bile bilgisayarınızın her parçasının farklı görevleri var tüm işlerleri tek bir parça yapmıyor. Her şeyden önce yapmanız gereken kendinizi en iyi şekilde tanımak zorundasınız.

Beynimiz sürekli öğrenme eylemi içerisindedir 7 gün 24 saat kesintisiz çalışır, her zaman zihnimiz kolay yolları tercih eder.Bunun sonucuda işleri yarım bırakma yada hiç yapmamak gibidir. Bu bizim doğamızda mevcuttur.İnsanların herzama İrade gücüne ve motivasyona ihtiyaçları vardır. İrade gücü ve motivasyon elde etmek için ilk önce onu kullanmanız gerekir. İç disiplin tohumunu ne kadar canlı tutup beslerseniz, o, o kadar çabuk olgunlaşır ve size istediğiniz sonuçları verir. Öncelikle haytta en iyi yaptığınız şeylerden başlayabilirsiniz. İlk adımlar herzaman zor olabilir zihninizi disipline alıştırdığınızda arkası gelecektir. Siz motivasyonunuzu ne kadar yuksek tutarsanız başarınızda o kadar artar.

Örneğin : Sabah saatiniz sizi uyandırır ve siz yataktan çıkmamak için bahaneler bulmaya başlarsınız fakat alışkanlıklarınızın kölesi olmaktan çıkıp o güçlü iradeniz sayesinde bir çırpıda yataktan kalkıverirsiniz. Gün içinde olacakları zihninizde canlandırmaya başlarsınız, hepsi olumludur, bu size güç verir. Sabah kahvaltı hazırlayıp yemek yemek, evi toparlamak tv izlemek alışverişe çıkmak, güzel elbiseler almak, alışveriş merkezinde arkadaşınızın sizi görüp size ne kadar dinç göründünüzü dile getirdikleri güzel sözler duyarsınız. Gün içinde de sürekli olarak yapmanız gerekenlere odaklanırsınız ve kafanızı başka şeylerle meşgul etmezsiniz. İşte iç disiplininizi sağlayabildiğiniz bir gün örneği. Kişi, iradesi ile duygularının üzerinde bir denetim kurmayı da başarabilir. Kişinin duygularıyla hayat arasında o uyumu kurmasını sağlar; çünkü hayat her zaman sürprizlerle dolu.

Sonuç olarak dış dünyanızı ve iç dünyanızı doğru algıladığınızda herşeyin yoluna girdiğini görüceksiniz. Mükemmellik ve kusursuzluk kendi içinde dayanılmazlığı taşımaktadır. Hiçbir şey mükemmel değildir ve mükemmelliğin peşinde koşmak sahip olabileceğiniz güzellikleri kaçırmanıza sebep olur.

 

Bir Yorum Yazın

  
 
3+2 İşleminin Sonucu