• slideshow1
  • slideshow2
  • slideshow3
  • slideshow4

İş dünyasında NLP ne işimize yarayacak?

Yorum :0
Kategori : NLP
İş dünyasında NLP ne işimize yarayacak?

 NLP yaşamın tüm alanlarında size ilham verecek bilgi ve teknikler içeren bir bilimdir.  Aynı zamanda bu bilgileri ve teknikleri nasıl uygulayacağınızı açıklayan ve öğreten sanattır. 

 Bilim denince aklınıza hemen akademik boyutta  çalışmalar gerektiren bir üniversitede birkaç kişiden fazla  kimsenin ilgilenmediği, hatta ilgilenemediği bir alanmış gibi gelebilir.  Aksine NLP üniversite düzeyinde de  onun dışında da her  kesimin  toplumsal  tabakalar dan  bağımsız  olarak edinebileceği  kullana bileceği  ve kullanmasının da gerekli olduğu bir bilimdir. 

Sanat  denince de  akla  yine özel yetenek gerektiren öğrenmek için özel çabalar  ve büyük zaman  dilimleri  ayırmayı  gerekli kılan  bir alanmış  gibi  algılana  bilir. Maalesef bu konuda da  yanılıyoruz  yanlış bilgilerin aksine NLP’ inin üzerine  kurulduğu  temel  ilkelerden  biri  bize diyor ki  “ bir kişi  yapmışsa herkes  yapabilir.”  

NLP Aile ilişkilerinde, insan  ilişkilerinde, çocuklarımızı yetiştirmekte  başarılı  olmayı düşündüğümüz alanlarda çok mükemmel ve kesin sonuçlar elde ettiği gibi  kişisel gelişim  ve değişim sürecini  hızlandırıp,  iş  dünyasında inanılmaz başarıların altına imza atan  bir sistemdir. İnsanların kısa sürede kariyer sahibi olmalarını  ve  insan iletişiminde yöneticilik, liderlik ve koçtuk  boyutun da kesin sonuçlara ulaştıran,  kendini  kanıtlamış  mükemmel bir yapıdır.

 NLP size ilham verecek ve adım rehberlik yapacaktır. NLP şu anda yaptığınız işi en  mükemmel yapmanın net ve etkili yollarını gösterir size,  bu gerçek karşısında  insanların  aklına  takılan  haklı şu soruyu  cevaplamak  gerekir. 

 Örneğin ben emlakcıyım NLP bana evleri, arsaları,  villaları nasıl daha iyi satacağımı mı öğretecek.  Bir başkası  ben ayakkabı satıyorum NLP benim daha ucuz daha iyi daha güzel  ayakkabıları nerden  alıp nereye  satacağımı  mı öğretecek diye sora bilir.

sizin evinizdeki  tencerelerin bardakların  yada tabakların  hepsi aynı  boyda aynı renkte değildir  diğer  insanların  evlerindeki  bardakla da  aynı  deyidir  şekiller  farklı  olduğu  halde  hepimiz  farklı bardaklardan su içebiliyoruz bu bardakları buzluğa  koyup suları dondursak acaba sular bardağın şeklini  alır mı  ve bardaklardan çıkardığımız halde  sular aynı şekilde kalır mı?  işte NLP yaşantınıza su gibi girip  yaşamınıza  yaptığınız işi ve kendinizi en iyi versiyonu haline getirmek için canlandırır NLP sizin için neler yapabilir ve neleri  yapabilmenizi sağlar  özel hedeflerinizi  işinizle  hedeflerinizi  belirlemek onları  yaşama  geçirmek  ve gerçekleştirmek için  her keze  bir fırsat ve olanak  yaratır  ve oluşturur  istediğiniz  şeyin ne olduğunu  bilirseniz  kendinizi  bilinçli  yada bilinçsiz  olarak  yönlendire  bilirsiniz  öğrendiklerinizi kendi  ihtiyaçlarınıza ve  durumunuza  adapte  edebilirsiniz 

 Bu  eğitimde  neler  kazanacaksınız ve  eğitim  süreci  nasıl  gerçekleşecek  bu konuda  bize bilgiler vere bilir misiniz?

Cevap : Eğitim ilerledikçe kendinizdeki değişimi ve gelişimi  sizde fark edecek ve bu  duyguyu en yoğun şekilde yaşayacaksınız.  Bunun  yanı sıra burada  eğlenecek  öğrenecek  ve daha başarılı  işlere imza  atmak için hazır hale geleceksiniz ve eğitim siz ve çevrenizdeki  insanların yararlanması için neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Eğitim geçmişin problemlerinden sizi kurtaracak, geçmişte yaşadığınız sorunları, affedemediklerinizi, başarısızlarınızı vb. birçok problemi aşacaksınız. Fobilerinizden kaygılarınızdan, endişelerinizden kurtulup bu günü yaşayacaksınız. Geleceğinizi belirleyip ona yöneleceksiniz. Aklınız olur olmaz şeylere takılmayacak ve iş veriminiz artacak daha çok üretecek ve daha çok çalışa bileceksiniz yaşam size zevk verecek. Kurtulmak istediğiniz alışkanlıklarınızdan kurtulacak ve edinmek istediğiniz yeni alışkanlıklara kavuşacaksınız. 

Kısaca NLP hayatınızı değiştirerek tam istediğiniz gibi bir yaşam sürmenizi sağlayacak.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
İş dünyasında NLP ne işimize yarayacak? başlıklı 2359 kişi tarafından okundu ve 0 kişi tarafından yorumlandı

Bir Yorum Yazın

  
 
3+2 İşleminin Sonucu