• slideshow1
  • slideshow2
  • slideshow3
  • slideshow4

Kişisel Gelişiminin Önemi

Yorum :0
Kategori : Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişiminin Önemi

Kişilerin kişisel gelişimlerinin önemli ile ilgili birkaç şey paylaşmak istiyorum. Kişisel gelişim ne demek? Önce bundan birazcık bahsedelim.
 

İnsanların fiziksel gelişimlerine paralel olarak, nitelik bakımından şu demek oluyor ki, sahip olunan potansiyel gücün nasıl kullanılacağının tespiti noktasının başlangıcıdır.
 

İlk olarak kendimizi tanımak, baskın ve zayıf yanlarımızı keşfetmek ve bu değerlendirmeler sonucunda "kendimizi nasıl geliştirebiliriz" sorusuna yanıt bulmaya başladığımız vakit kişisel gelişime tam anlamıyla başlamış oluruz.
 

Almış ve alacak olduğumuz eğitimlerimizin, bizlere neler kazandıracağını yada kazanmıştırrdığını bilmek coşku verici olsa gerek.
 

Mevcut potansiyelimizin farkındalığını arttırmak ve kendimizi daha çok keşfetmek adına devamlı  devam edecek olan bu gelişim, bir çok noktada destekleyici eğitimler alınarak da sağlanabilir. Bugünlerde katılmış olduğum "eğitim seminerleri" derslerinde, bu bahsettiğimiz gelişimi destekleyici bir oldukça olanak sunulmaktadır. Özellikle üniversitede okuyorsanız yada mezun olma durumundaysanız bu tür etkinlik ve faaliyetlere ne olursa olsun iştirak ediniz. Farklı düşünebilmeyi, mantıksal çözümler üretebilmeyi ve kendi potansiyelini  artırmayı adına bu tür 

Kişisel gelişiminin önemi, ilerleyen yıllardaki hedeflerinize ulaşmada etkin unsur olacağını asla unutmayınız.  Mevcut kapasitenizin farkına varmak için ve kişisel gelişiminize yeterli önemi kesinlikle veriniz. Size fayda sağlayacak her türlü etkinliklerden de yararlanmayı ihmal etmeyiniz. Genç girişimci adayları, sizleri de bekliyoruz ve siz değerli üyelerimizin kişisel gelişimize destek olacağından şüpheniz olmasın.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Kişisel Gelişiminin Önemi başlıklı 1992 kişi tarafından okundu ve 0 kişi tarafından yorumlandı

Bir Yorum Yazın

  
 
3+2 İşleminin Sonucu