• slideshow1
  • slideshow2
  • slideshow3
  • slideshow4

Hangi Çiçeksiniz?

Yorum :0
Kategori : Kişisel Gelişim
Hangi Çiçeksiniz?

“Kadınlar bir çiçektir.” Derler. İşin doğrusu her insan bir çiçektir. Görünüşüyle, duruşuyla, karakteriyle...Ccedil;içeklerin de karakteri vardır, aynı insan gibi... Kimisi nazlıdır, kimisi inatçı....Kimisi esen bir rüzgarda döker yapraklarını, kimisi en soğuk rüzgara inat açar tomurcuklarını...

Kimisi tek başına açar bir dağın tepesinde, kimisi bir çayırda kendisi gibi nicesiyle öbek öbek, halı gibi yayılır....

Kimisi başını döndürür kokusuyla, kimisi ruhunu okşar narin, tatlı duruşuyla...

 

Peki, hiç merak ettiniz mi, siz bu çiçeklerden hangisisiniz?

Okuyun bakalım çiçekleri, kim bilir bulacaksınız belki de kendinizi onların arasında...

Gül: Sevgileri çok yoğundur. Arkadaşlıkta ve dostlukta bağlılığın gücüne inanırlar. Hassas ve duygusaldırlar. İnce düşüncelidirler. Aynı bir güle incelikle bakmazsanız yapraklarını dökmesi gibi karşı taraftan aynı hassasiyeti görmediklerinde çabuk kırılabilir ve incinebilirler. Onların mutsuzluğu, kırgınlığı çok kolay fark edilir. Bakışları, duruşları ve ses tonlarıyla kırgınlıklarını gizleyemez ve ele verirler.

Mutluluklarını ise neşe ve coşkuyla yaşarlar. Kendilerini mutlu hissettiklerinde gülün baş döndürücü kokusu gibi etrafa yoğun bir enerji yayarlar. Onlar mutlu iken çevresindeki diğer insanların bu enerjiden etkilenmemesi mümkün değildir. Gül insanı mutlu ise çevresindeki herkesin onun ışığıyla aydınlandığını rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Sevgilerini fazlasıyla gösterme ve ifade etme eğilimi içindedirler. Bu durum karşı tarafa bazen boğucu gelebilir. 

Gül insanını mutlu edebilmek için kendinizi onun kadar hassas ve ince düşünmeye alıştırmalısınız.

Karanfil: Dayanıklı ve güçlü insanlardır. Öfkeleri fırtına gibidir. En küçük bir şeye dahi kızabilen, güçlü ve derin duygulara sahiptirler. İyi bir dinleyicidirler. Çok fazla konuşmayı sevmezler, dinlemeyi, dinledikleri üzerinde düşünmeyi tercih ederler.  Güçlü karakterleri yüzünden sert ve inatçı bir kişilik yapıları olduğu söylenebilir. Sevgide kıskançtırlar. Sevgililerini, dostlarını bir başkasından kıskanma eğilimleri yüksektir.

Mücadeleci kişilikleri sayesinde kolay kolay pes etmezler. Sabit fikirlilikleri ve inatçılıkları yüzünden bazen fırsatları kaçırsalar da, inatçı yönleri aynı zamanda onlara zorluklarla savaşma gücü de kazandırır.

Zor bir kişilik gibi görünse de, karanfil insanını doğru yönlendirdiğinizde tam bir savaşçı kazandığınızı bilmelisiniz.

Karanfil insanıyla iyi geçinebilmek için onu ön planda tutmanız gerektiğini mutlaka hatırlamalısınız.

Yasemin: Hayalperesttirler. İçten içe hayallerindeki şeylerin gerçekleşmesi için bir bekleyiş vardır. Hayalperest kimleri ilginç ve sıra dışı fikirler ortaya koymalarını sağlar. Yaratıcıdırlar.

Bazen gerçeklikten çok fazla uzaklaşırlar ve bu yoğun hayal kırıklıkları yaşamalarına neden olur. 

Fikir insanı olduklarından, daha çok fikir üretmeyi severler. Bu konudaki zayıf yönleri ise bu fikirlerini gerçekleştirmede ki isteksizlikleridir. Gerçekleştirmekten çok, üretmekten zevk alırlar.

Acelecilik onların sözlüğünde yoktur. Bu durum onları sabırlı kıldığı gibi vurdumduymaz davranmalarına da neden olabilir.

Karşısındakine huzur ve dinginlik veren bir tarzları vardır. 

İlişkilerde hızı sevmezler. Daha yavaş ilerlemeyi tercih ederler. Yasemin insanıyla geçinebilmek için ağır ve emin adımlar atmalısınız.

Hanımeli: İniş çıkışların insanıdır. Duyguları çok çabuk değişir. Birbirine ters olan görüşleri vardır.  Onların o an içinde mutlu, heyecanlı ve umutlu olmalarına kanmamalısınız. Çünkü kısa bir sürede bu ruh hali değişip, mutsuz ve ümitsiz bir havaya bürünebilirler. Bu iniş-çıkışlar çevrelerindeki insanlar için oldukça yorucudur. 

Ruh hallerini kontrol edemedikleri için karşı tarafa çok yoğun bir şekilde yansıtırlar. Eğer iyi bir ruh halindeyse, şanslısınız demektir, çünkü bu iyi halin tüm güzelliklerini size fazlasıyla yaşatacaktır. Ve aynı şekilde olumsuz bir ruh haline bürünmüşse, sizi kolaylıkla depresyona sürükleyebilecek kadar bu olumsuzluğu yaşamanıza neden olur.

Dışarıdan bakıldığında çok tutarsız görünmelerine rağmen, kendi iç dünyalarında çelişkilerin anlaşılması zor bir dengesine sahiptirler. Bu da onları gizemli ve çekici kılar. Birçok kadın ya da erkek, hanımeli insanın gizemine kolaylıkla kapılabilir.

Hanımeli insanı ile birlikte mutlu olabilmek için, ondaki hızlı değişimlere adapte olmayı başarmanız gerekmektedir.

Sardunya: Gerçekçi bir kişiliğe sahiptirler. Hayalperestlik onlara en uzak kavramdır. Duygu dünyalarında dengelidirler. Aşırı tepkileri, iniş-çıkışları onlarda göremezsiniz. Hayata çok değer verirler. Yaşamak, nefes almak onlar için kutsaldır.

Duruma göre davranmak konusunda oldukça beceriklidirler. Bu nedenle iç dünyalarına ulaşmak kolay değildir. Bir grubu yönlendirmek, işleri hızlı bir şekilde organize etmek, takipçilik en yetenekli oldukları konulardır.

Sevdikleri kişiye sevgisini yansıtma da ketum davranırlar. Sevgilerini ifade etmek konusunda zorluk çekerler. Genellikle savunmaları; “Seni sevdiğimi zaten biliyorsun, neden iki de bir göstermemi istiyorsun?” şeklindedir.

Sürprizlerden hoşlanmazlar. Kontrolün kendi ellerinde olduğu durumları tercih ederler.

Sardunya insanına karşı ciddiyetle ve saygıyla yaklaşmalısınız. Fazla neşeye, coşkuya, onların dilinde; “sululuğa” gelemezler.

Menekşe:  Alçakgönüllü, paylaşmaktan zevk duyan insanlardır. Kindarlık onların dünyasında barınamaz. İnsana, doğaya, hayvanlara, kısaca her şeye karşı yürekleri açık ve sevgi doludur. Merhametli ve şefkatlidirler. 

Menekşe insanın bakışlarındaki yumuşaklığı ve sevecenliği benliğinizin en derinliklerinde hissedebilirsiniz. Doğuştan temiz ruhlu ve temiz duyguları besleyebilen karakterleri, onları herkes tarafından aranan insan yapar.

Verici ve paylaşımcı yönleri yüzünden bazı insanlar tarafından kullanılmaya açıktırlar. İyi niyetleri kolaylıkla suistimal edilebilir. Bu durumlarda bile affedicidirler. 

Bu affedicilikleri kimi zaman aynı hataya defalarca düşmelerine neden olur. 

Menekşe insanı sizi doğal olarak mutlu edecektir. Onu incitmemek için tek yapmanız gereken; ondaki iyiliğin değerini bilmeniz ve bunu ona hissettirmenizdir.

Manolya:  Kıskanç ve güçlü bir yapıları vardır. Her yerde ve her koşulda üstün olmak isterler.  Birinci ve ön planda olma isteği en belirgin özellikleridir. Bu tavırları onları ukala ve tepeden bakan bir kimliğe sürükler. 

Sosyal ilişkilerinde çok başarılı değillerdir. Çünkü diğer insanların tavsiyelerine değer vermezler. Kendilerine dönüktürler. 

Sürekli her şeyi kıskanıyor olmaları ve ellerindekinin değerini fark edemiyor olmaları onları iç benliklerinde mutsuz kılar. Zihinleri sürekli bu düşüncelerle meşguldür ve huzuru bulamaz.

Hırslı oldukları için bir iş sahasında hızla yükselirler. Yükselirken de kimlere tekme attıklarına, kimlerin ayağını kaydırdıklarına çok fazla önem vermezler. Onlar için önemli olan ne olursa olsun, en tepeye çıkmaktır.

İstemedikleri bir şey gerçekleştiğinde aşırı tepki verirler. 

 Övülmekten ve de pohpohlanmaktan çok hoşlanırlar. Manolya insanıyla geçinebilmek için ona sürekli iltifat etmeniz, pohpohlamanız ve bunu yaparken kimi zaman kendi gururunuzu yok saymanız gerektiğini bilmelisiniz.

Sümbül: Yalnızlığı tercih ederler. İnsanlardan ve kalabalıktan oldukça uzak, sessiz sakin bir ortamı severler. Grup çalışmalarından çok tek başarına yaptıkları şeylerden daha çok zevk alırlar ve başarılı olurlar. 

Tek başlarına kalmayı tercih etmelerine rağmen, diğer insanları anlamak konusunda sezgisel bir güçleri vardır. Çok iyi bir sırdaş ve akıl hocası olabilirler.

Düşünmeyi ve düşüncelerle oynamayı çok severler. Düşüncelerle oynayabilme becerisi onların diğer insanların görmediği ayrıntıları yakalamalarını sağlar. İleri görüşlüdürler.

Kitap okumak en büyük zevkleri arasında yer alır. Onlar kitabı sadece okumaz, aynı zamanda zihinlerinin içinde yaşarlar.

Düzenli ve sistemli değillerdir. Dağınık ve savruk bir yaşamları vardır. Sistemli ve planlı olmaktan hoşlanmazlar. Günü yaşamayı tercih ederler.

Sümbül insanıyla olabilmek için sakin, kalabalıktan uzak bir yaşantıyı göze almalısınız.

Lale: Çok narin, kırılgan ve nazlıdırlar. Alıngan kimlikleri yüzünden çok çabuk kırılırlar. Çoğu zaman neye kırıldıklarını bile anlamakta zorlanırsınız. “Pireyi deve yapmak” onlar için uygun bir deyimdir. Olayların olumsuz taraflarını görmekte ve abartmakta ustadırlar.

Aşkta, sevgide temel stratejileri nazlanmaktır. Kaprisli anlarında çekilmez biri gibi görünseler de, narin ve kırılgan yapıları lale kadınını, erkeklerin koruma ve sahiplenme dürtülerini harekete geçirdiği için çekici ve büyüleyici kılar. Lale kadını karşısında bir erkeğin etkilenmesi çok kolaydır. Ama aynı şey lale erkeği için söylenemez. Lale erkekleri kadınlar tarafından “kişiliksiz” olarak nitelendirilir ve çoğu zaman yalnız kalır.

Kaprisli ve alıngan oldukları için çok fazla arkadaş edinemezler. Ancak sahip oldukları arkadaşlıklarda dürüst ve samimi yönleri dostluklarını korumalarını sağlar.

Bir laleyi mutlu etmek için onun düşündüklerini ondan önce düşünüp, önlem alacak sezgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Papatya: Saf ve doğal bir karakterleri vardır. Çocuksu ve neşeli yapıları sayesinde neredeyse herkes tarafından sevilirler. Onlara kızmak ya da kin beslemek çok zordur. Çocuksu yönleri onları coşkulu ve şımarık bir kimlik kazandırmıştır. Ancak bunu öylesine neşeyle ortaya koyarlar ki, insanlar onların şımarıklıklarından bile zevk alırlar.

Bulundukları ortama neşe ve enerji getirirler. Bir papatya insanı kapıdan girdiği anda, oarada bulunan herkes onun enerjisini hisseder ve gülümseme ihtiyacı duyar. Girdikleri er ortamda bu pozitifliği yansıtırlar.

Konuşmayı ve sohbet etmeyi çok severler. Dinlemekten çok anlatmayı tercih ederler. En basit bir olayı bile ilginçleştirerek anlatabilme becerisine sahiptirler.

Gülmek ve hatta sevinçten çığlık atmak için hiçbir fırsatı kaçırmazlar. Hatta bunu yaparken nerde olduklarına bile aldırmazlar. Kalabalık ve ciddi bir ortamda bile neşelendikleri anda kahkahalar atmaktan çekinmezler. 

Yolda yürürken bir yetişkini neşe içinde, çocukça zıplarken görürseniz bilin ki o bir papatya insanıdır.

Saf ve temiz yürekleri kolay kandırılmaya açıktır. Kimi zaman kandırıldıklarını bile algılayamayabilirler. Kırıldıkları zaman içlerine kapanırlar. Kolay ağlayabilirler. En ufak bir duygusal yoğunlukta bile gözleri dolar.

Papatya insanını mutlu etmek için onun çocuksu davranışlarına ayak uydurmalı ve onu ciddi olmaya zorlamamalısınız.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Hangi Çiçeksiniz? başlıklı 2595 kişi tarafından okundu ve 0 kişi tarafından yorumlandı

Bir Yorum Yazın

  
 
3+2 İşleminin Sonucu